.

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

UYGULAMA KURULUMU:

Öğrenci uygulaması olarak GOOGLE PLAY ve APPLE STORE'den ( Anadolu Seyahat Okul ) uygulaması indirilmelidir.

Anadolu Seyahat Milenyum Software Anadolu Seyahat Milenyum Software


Öğrenci taşımacılığı hizmeti alan veliler, öğrencinin sabah servise binmesinden, akşam servis ile eve dönmesine kadar serviste geçen süreyi takip ve kontrol etmek istemektedirler. Millennium Kurumsal Yönetim Sistemiyle entegre çalışan Veli Bilgilendirme Sistemi ile, araçlardan alınan bilgiler ile veliler anında bilgilendirilmektedir. Okula gidişte, servisin yaklaşması, öğrencinin servise binmesi, okula ulaşılması ve güvenle servisten inmesi ve aynı şekilde eve dönüşte de öğrencinin servise binmesi, servisin eve yaklaşması ve belirlenen durakta öğrencinin veliye teslim edilmesi gibi işlemler anlık olarak veliye bildirilmektedir.

Araçlardana alınan anlık bilgiler sayesinde veli memnuniyeti üst seviyeye çıkarılmaktadır. Veliler şikayetlerini veya memnuniyetlerini uygulama üzerinden taşıma firmasına iletebilmektedir. Uygulama üzerinden belirli periyotlarla yapılan anketler ile de veli ve seyahat memnuniyeti ölçülebilir hale gelmiştir.

Sürücülerimizin de kullanacağı bu uygulama sayesinde filo ve sürücü yönetimi daha kolay ve denetlenebilir hale gelmiştir.

Sahadan toplanan tüm bu bilgiler müşteriniz okul yetkilileriyle de paylaşılabilir. Böylece verilen hizmetin kalitesi anlık olarak ölçümlenebilir.

İki farklı mobil uygulama geliştirilir. Android ve Ios ortamında çalışır. Ürün özellkleri aşağıda belirtilmiştir.

KONUM GÖNDERME

Veliler oğrenci servisine kayıt oldukları ilk gün evlerinin konumunu mobil uygulama üzerinden sisteme gönderirler. Toplanan tüm konumlar sayesinde servis firması en uygun ve verimli güzergahı belirler.

YAKLAŞMA BİLDİRİMİ ALMA

Servis aracı öğrencinin evine yaklaşmaya başladığında makul bir süre öncesinde veliye yaklaşma bildirimi gönderir. Bu sayede öğrenciler zamanında durakta olur ve kötü hava koşullarında uzun süre servis beklemek zorunda kalmaz.

SERVİS KULLANMAMA BİLDİRİMİ

Öğrencinin servisi kullanmayacağı günler mobil uygulama tarafından sürücüye ve servis firmasına bildirilir. Öğrencinin raporlu veya izinli olduğu günler önceden sisteme girilir. Bu sayede servisin gereksiz yere durak noktasına gitmesi engellenir.

ANKETLER

Servis firması tarafından yaratılan anketler mobil uygulama üzerinden velilerin cevaplaması için açılır. Veli servis firması tarafından oluşturulan anketleri cevaplayarak servis hizmet kalitesinin artmasına katkıda bulunur.

BELGE YÖNETİMİ VE YÜKLEME

Servis sürücüsü ve hostesi, hem araç ile ilgili belgeleri ( Trafik sigortası, koltuk sigortası, araç muayene belgesi vs..) hemde kendileriyle ilgili yeterlilik belgelerini ( Ehliyet, psikoteknik, src, sabıka kaydı vs..) mobil uygulama üzerinden fotoğraflarını çekerek hem velilerin kullanımına hem de servis firması ve okul yönetiminin kullanımına açacaktır. Süresi biten evrakların süre sonu uyarıları mobil uygulama üzerinden takip edilecektir.

SERVİS SONU VE ARAÇ İÇİ KONTROL

Sürücü veya hostes sefer bitiminde aracın içini kontrol eder. Kalan öğrenci, değerli eşya veya kişisel eşya yok ise, servis aracının en sonunda bulunan karekod etiketini okutarak araç içi kontrolünü bitirir. Araç içi kontrolün tamamlanmasıyla seferi yapan araca bir adet sefer işlenir. Araç içi kontrol yapılmadığı taktirde sistem sürücüye otomatik olarak uyarı mesajı gönderir.

ÖDEME İŞLEMLERİ

Veli yıllık servis ücretinin ödeme planını, mobil uygulama üzerinden görebilir.

Araç Konumu

Servis aracınızın konumunu servis saatleri esnasında uygulama üzerinden görebilirsiniz.


Giriş Ekranı

İletişim Ekranı