.

KURALLARDAN OLUŞAN DÜZEN

SERVİS BEKLENİRKEN

Anadolu Seyahat Öğrenci servisin geliş saatinden 5 dakika önce bekleme noktasında hazır olur.

Anadolu Seyahat Servis verilen saatten önce gelmiş ise saatin dolmasını bekler, saati dolunca öğrencinin gelmemesi durumunda rehberimiz alınış noktasına kadar gider ve öğrencinin gelip gelmediğini kontrol eder. Öğrenci 2 dakika beklendikten sonra araç hareket eder.

Anadolu Seyahat Servis sürücüsü ve rehber, evin zilini çalarak aracın geldiğini haber vermez. Unutulmamalıdır ki, her öğrenci için harcanan 2 dakika 16 öğrenci için 32 dakika zaman kaybı demektir.

SEYİR ESNASINDA

Anadolu Seyahat Öğrenci, can güvenliğinin sağlanması için emniyet kemerini mutlaka takar.

Anadolu Seyahat Eğer öğrenci kemerini takmak istemezse rehberimiz onu zorlamaz; ancak durum hakkındaki bilgiyi ulaşım müdürü vasıtasıyla okul idaresine ve veliye bildirir.

Anadolu Seyahat Öğrencinin emniyet kemerini takmaması sonucu oluşabilecek olumsuzluklardan sürücümüz, servis rehberimiz ve firmamız sorumlu değildir.

Anadolu Seyahat Araçlarımızda yemek yenilmesine hijyen ve güvenlik nedeniyle izin verilmez, zaruri ihtiyaçlar rehber nezaretinde giderilir.

ADRES DEĞİŞİKLİĞİ İSTENDİĞİNDE

Anadolu Seyahat Daimi adres değişikliğinde, yeni adres ve telefon numarası okul idaresine ve servis büromuza mutlaka bildirilir.

Anadolu Seyahat Geçici ve günlük adres değişikliklerinde öğrencinin alınacağı yer güzergah üzerindeyse, bu talep bir gün öncesinden yazılı olarak, okul idaresine ve servis bürosuna bildirilir. Öğrencinin alınacağı adres ve ona nezaret edecek kişinin adı, ev veya cep telefonu dilekçeye mutlaka yazılır.

Anadolu Seyahat Eğer öğrencinin alınacağı adres başka bir aracın güzergahı üzerinde ise bu talep en geç bir gün önceden bildirilir.

DİĞER KURALLAR

Anadolu Seyahat Öğrenciler sürücü ve rehberlerin uyarılarını dinlemeli, onlara saygılı davranmalıdırlar.

Anadolu Seyahat Öğrenciler uygunsuz davranışlarıyla, diğer çocukları rahatsız etmemelidirler. Bu tür durumlarda servis rehberi müdahale etmek zorundadır.

Anadolu Seyahat Öğrencilerin servisle ilgili sorunları veli, okul idaresi ve ulaşım müdürümüzün iş birliğiyle çözülmeye çalışılacaktır. Davranışların devamı halinde öğrenci geçici veya sürekli servis hizmetinden men edilebilecektir.

Anadolu Seyahat Servislerin alış ve bırakış saatlerini değerlendirilirken, araçların ders zilinden 15 dk. önce okulda olmaları gerektiğini akşam ise çıkış zilinden 15 dk. sonra hareket edebileceklerini, şehir içinde 50 km otoyollarda 80 km azami hız sınırlı olduğunu ayrıca servis saatlerindeki yoğun trafik nedeniyle yolculuğun uzayabileceği dikkate alınmalıdır.

Anadolu Seyahat Kış şartları veya başka bir nedenle seyahat güvenliği sağlanamıyor ise sürücü, veliyi arayarak daha güvenli bir buluşma noktası önerir.