ANASAYFA
KURUMSAL
ARAÇ TAKİP SİSTEMİ
DUYURULAR
TAŞIMACILIK
İLETİŞİM
KURALLARDAN OLUŞAN BİR DÜZEN
Servis Beklenirken
Öğrenci servisin geliş saatinden 5 dakika önce bekleme noktasında hazır olur.

Servis verilen saatten önce gelmiş ise saatin dolmasını bekler, saati dolunca öğrencinin gelmemesi durumunda rehberimiz alınış noktasına kadar gider ve öğrencinin gelip gelmediğini kontrol eder. Öğrenci 2 dakika beklendikten sonra araç hareket eder.

Servis sürücüsü ve rehber, evin zilini çalarak aracın geldiğini haber vermez. Unutulmamalıdır ki, her öğrenci için harcanan 2 dakika 16 öğrenci için 32 dakika zaman kaybı demektir.

Seyir Esnasında
Öğrenci, can güvenliğinin sağlanması için emniyet kemerini mutlaka takar.

Eğer öğrenci kemerini takmak istemezse rehberimiz onu zorlamaz; ancak durum hakkındaki bilgiyi ulaşım müdürü vasıtasıyla okul idaresine ve veliye bildirir.

Öğrencinin emniyet kemerini takmaması sonucu oluşabilecek olumsuzluklardan sürücümüz, servis rehberimiz ve firmamız sorumlu değildir.

Araçlarımızda yemek yenilmesine hijyen ve güvenlik nedeniyle izin verilmez, zaruri ihtiyaçlar rehber nezaretinde giderilir.

Adres Değişikliği İstenildiğinde
Daimi adres değişikliğinde, yeni adres ve telefon numarası okul idaresine ve servis büromuza mutlaka bildirilir.

Geçici ve günlük adres değişikliklerinde öğrencinin alınacağı yer güzergah üzerindeyse, bu talep bir gün öncesinden yazılı olarak, okul idaresine ve servis bürosuna bildirilir. Öğrencinin alınacağı adres ve ona nezaret edecek kişinin adı, ev veya cep telefonu dilekçeye mutlaka yazılır.

Eğer öğrencinin alınacağı adres başka bir aracın güzergahı üzerinde ise bu talep en geç bir gün önceden bildirilir.

Diğer Kurallar
Öğrenciler sürücü ve rehberlerin uyarılarını dinlemeli, onlara saygılı davranmalıdırlar.

Öğrenciler uygunsuz davranışlarıyla, diğer çocukları rahatsız etmemelidirler. Bu tür durumlarda servis rehberi müdahale etmek zorundadır.

Öğrencilerin servisle ilgili sorunları veli, okul idaresi ve ulaşım müdürümüzün iş birliğiyle çözülmeye çalışılacaktır. Davranışların devamı halinde öğrenci geçici veya sürekli servis hizmetinden men edilebilecektir.

Servislerin alış ve bırakış saatlerini değerlendirilirken, araçların ders zilinden 15 dk. önce okulda olmaları gerektiğini akşam ise çıkış zilinden 15 dk. sonra hareket edebileceklerini, şehir içinde 50 km otoyollarda 80 km azami hız sınırlı olduğunu ayrıca servis saatlerindeki yoğun trafik nedeniyle yolculuğun uzayabileceği dikkate alınmalıdır.

Kış şartları veya başka bir nedenle seyahat güvenliği sağlanamıyor ise sürücü, veliyi arayarak daha güvenli bir buluşma noktası önerir.